Lipie
Kościół w Lipiu został wybudowany w XV w. (nawa) i XVI w. (wieża), prawdopodobnie na miejscu wcześniejszej świątyni. Lipie wymieniane jest już w dokumentach w 1277 r. jako pozostający we władaniu biskupów kamieńskich ważny ośrodek administracyjny. W latach 1277-1280 bp kamieński Herman von Gleichen wybudował tu zamek, a w 1287 r. Lipie otrzymało prawa miejskie. Obecny kościół do końca II wojny światowej należał do parafii ewangelickiej, po 1945 r. powrócił do wspólnoty katolickiej.
Kościół wraz z wyposażeniem jest wpisany do rejestru zabytków. Od 1 maja 2006 r. jest kościołem parafialnym. Patronką kościoła jest Matka Boża Częstochowska
Do tego kościoła uczęszczają głównie mieszkańcy Lipia, Modrzewca, Paszęcina, Roli.
W 2005 r. wyremontowana została wieża kościoła, w 2007 r. więźba i pokrycie dachowe.
Dąbrowa Białogardzka
W Dąbrowie Białogardzkiej Msza św. jest odprawiana w punkcie, który znajduje się w bloku mieszkalnym.
We Mszy św. uczestniczą głównie mieszkańcy tej miejscowości.
Nielep
Kościół w Nielepie został wybudowany w XIX w., w stylu neoromańskim. Remont kapitalny kościoła został przeprowadzony w 2006 r. Patronką kościoła jest Matka Boża Częstochowska.
Z kościoła korzystają głównie mieszkańcy: Nielepu, Kłodzina, Dołganowa.
Rzecino
Kościół w Rzecinie został zbudowany w 1862 r. Wzniesiony w konstrukcji szkieletowej, drewnianej. Do dziś zachowana jest jego pierwotna bryła, układ kompozycji elewacji wraz z wystrojem architektonicznym. Obiekt został wpisany do rejestru zabytków. Patronem kościoła jest św. Józef Rzemieślnik.
Do tego kościoła uczęszczają głównie mieszkańcy Rzecina, Świerznicy, Gręzina.
Kościół pilnie wymaga poważnego remontu.