Lipie
Kościół w Lipiu został wybudowany w XV w. (nawa) i XVIII w. (wieża), prawdopodobnie na miejscu wcześniejszej świątyni. Lipie wymieniane jest już w dokumentach w 1277 r. jako pozostający we władaniu biskupów kamieńskich ważny ośrodek administracyjny. W latach 1277-1280 bp kamieński Herman von Gleichen wybudował tu zamek, a w 1287 r. Lipie otrzymało prawa miejskie i dokładnie 298 lat było miastem. Obecny kościół do końca II wojny światowej należał do parafii ewangelickiej, po 1945 r. powrócił do wspólnoty katolickiej.
Kościół wraz z wyposażeniem jest wpisany do rejestru zabytków. Od 1 maja 2006 r. jest kościołem parafialnym. Patronką kościoła jest Matka Boża Częstochowska
Do tego kościoła uczęszczają głównie mieszkańcy: Lipia, Modrzewca, Paszęcina, Jezierzyc i Role.
W 2005 r. zabezpieczono wieżę kościoła, w 2007 r. wyremontowano więźbę i pokrycie dachowe. Od roku 2018 w kolejnych etapach kościół przechodzi regotyzację odzyskując swój pierwotny (średniowieczny) urok.
Dąbrowa Białogardzka
W Dąbrowie Białogardzkiej Msza św. jest odprawiana w punkcie, który znajduje się w bloku mieszkalnym.
We Mszy św. uczestniczą głównie mieszkańcy tej miejscowości.
Nielep
Kościół w Nielepie został wybudowany w XIX w., w stylu neoromańskim. Remont kapitalny kościoła został przeprowadzony w 2006 i 2017 r. Patronką kościoła jest Matka Boża Częstochowska.
Z kościoła korzystają głównie mieszkańcy: Nielepu, Kłodzina, Dołganowa.
Rzecino
Kościół w Rzecinie został zbudowany ok. 1862 r. Wzniesiony w konstrukcji szkieletowej, drewnianej. Do dziś zachowana jest jego pierwotna bryła, układ kompozycji elewacji wraz z wystrojem architektonicznym. Obiekt został wpisany do rejestru zabytków. Patronem kościoła jest św. Józef Rzemieślnik. Od roku 2024, kościół przechodzi remont kapitalny.
Do tego kościoła uczęszczają głównie mieszkańcy Rzecina, Świerznicy, Gręzina. (Obecnie Msza Św.dedykowana mieszkańcom: Lipie - niedziela godz. 8.00.